Dijital Çağda Alışverişin Değişimi

Dijital çağ alışveriş alışkanlıklarını değiştiriyor

İnternetin çağın satın alma alışkanlıklarını tamamen değiştirdiği, hepimizin hemfikir olduğu bir konu. Bu genel anlamı ile web üzerinde açılmış olan dükkanlardan satın alma yapmak olarak anlaşılıyor. Ancak mesele bundan çok daha derin.

Dijital çağ, web üzerinden satın alınamayan mallar da dahil (örneğin ev, ofis, arsa) insanların mal veya hizmet satın alma metodolojisini tamamen değiştirmiş durumda. Bu metodolojiye arama motorları ve sosyal medya da dahil oldu.

Birçok alım satım uygulaması geliştirildi ve güçlü bir şekilde ilerleme kaydediyor.Özellikle yeni nesilin yoğun bir şekilde sosyal medyayı kullanması da bu alanda ticaretin kapılarını aralamaya başladı.

Günden güne gelişen iletişim ağı sayesinde,insanlar eskilerini,kullanmadıkları eşyaları satabilecekleri alıcılara kolaylıkla ulaşabiliyor.Örneğin bir ev kadını yaptığı dantelleri facebooktan yayınlayıp alıcılarını bulabiliyor.Yaşlı dayıların arabalarını internete ilan verip alım satım yapmasını söylememize bile gerek yok sanırım.

İnterneti kullanım istatistiklerinin artışına ve şu anda genç ve çocuk olan kullanıcıların ilerideki 20 sene içerisinde en büyük satın alma gücünü oluşturacağını düşünürsek büyük bir dijital devrimin henüz başında olduğumuzu da söyleyebiliriz.

 

Kaynak:Gündelikhayat.com

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir