Suriye’den yine acı sahneler;Kimyasal Saldırı

Suriye’de Beşşar Esed rejiminin, ülkenin kuzeyindeki İdlib ilinin Han Şeyhun beldesine düzenlediği klor gazlı saldırısında ölü sayısı 100’ü geçti. Suriye’nin İdlib kentindeki bir yerleşim bölgesine rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında çoğu çocuk 100’ün üzerinde kişinin öldüğü ve 200’ün üstünde kişinin gazdan etkilendiği belirtildi. Türkiye’den de 10 ambulans yaralıları almak için sınır bölgesine sevk edildi. Yaralılar Reyhanlı ilçesine getiriliyor.

Suriye geçici hükümeti Sağlık Bakanı Ferras Cundi, Esed rejiminin İdlib’in Han Şeyhun beldesine düzenlediği kimyasal silah saldırısında 100’den fazla sivilin öldüğünü, çoğu çocuk 500 sivilin de gazdan etkilendiğini söyledi. Yaralılar için Türkiye’den 10 ambulans da sınır kapısına gitti, yaralılar Reyhanlı’ya getiriliyor.

TÜRK AMBULANSLARI YARDIM İÇİN ORADA, YARALILAR REYHANLI’YA GETİRİLİYOR

Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklıktaki İdlib kentinin güney bölgesine düzenlenen hava saldırısında yaralanan Suriyeliler, Bab-El Hava Sınır Kapısı’na getirildi. Reyhanlı İlçesi’nden yardım istenmesi üzerine 10 ambulans ve AFAD ekipleri Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Bab-El Hava Sınır Kapısı’na geçti. Kimyasal gaz kullanıldığı iddia edilen saldırıda yaralanan kişilere sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Yaralılar, 112 Acil ambulanslarıyla Hatay’daki hastanelere sevk edildi.

SURİYE KİMYASAL İDDİASINI REDDETTİ

Reuters’ın haberine göre Suriye ordusundan bir kaynak, kimyasal silah kullandıkları iddiasını reddetti. Açıklamada, Suriye ordusunun ne geçmişte ne de gelecekte kimyasal silah kullanmadığı ve kullanmayacağı savunuldu.

Bir çok kaynaktan kan donduran görüntüler aktarılıyor.İşte o görüntülerden bazıları;

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir