Dil öğrenmek için bulunmaz hint kumaşı gibi uygulamalar!

Dil öğrenmek isteyenlerin mutlaka kullanması gereken nimetler

Günümüzde yabancı dil oğrenmek o kadar önemli bir konuma geldi ki iş başvurusu yaptığınızda ilk önce bildiğiniz dillere bakıyorlar.

Artık ana dilin dışında yeni bir dil bilmek bile çok fazla önemli değil.Çünkü öyle kişiler var ki 5-6 dil biliyor ve sonuç olarakta her alanda başarılı oluyor.

Diyeceksiniz ki iyi de kurslar çok pahalı nereden dil öğreneceğiz biz?

Artık kolay,internette bu işleri ücretsiz yapabileceğiniz çok site var artık.
Hep birlikte bakalım o zaman.

Çok ama çok faydalı bulduğum dil öğrenme uygulamalarını sizler için hazırladım.

 

1.Voscreen 🌟🌟🌟🌟🌟

Voscreen sizlere ortalama 15’er saniyelik filmlerden kesitler halinde videolar sunuyor.
İşin en güzel tarafını belirmek isterim ki bu sistem tamamen Türkiye’de hayata geçmiş bir proje ve büyük bir dijital eğitim platformu olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.
Her kademeden başlayabilme imkanınız var.What’s your name? gibi basit bir cümleyi kurabilecek kadar ingilizceniz varsa Voscreen ile hem kulak aşinalığı,hemde düzgün cümle yapısını öğrenebilirsiniz.
Ayrıca koydukları puanlama sistemiyle bir cümleyi size iyice öğretme gibi bir esprisi de var ki bu bence çok olumlu bir özellik.Çünkü bir cümleyi iyice kavramak o dilde gelişimi daha hızlı sağlar ve cümle yapısına olan hakimiyeti artırır.
Voscreen’i sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.

 

2.Duolingo🌟🌟🌟🌟

Duolingo bugüne kadar gördüğüm ve kişiyi temelden çok iyi bir seviyeye kadar getirebilen inanılmaz uygulamalardan biri.Sizi klasik mantıkla tane tane anlaşılır bir şekilde dilde ilerletiyor.Özellikle ingilizce diline sıfırdan başlayanlara şiddetle tavsiye ediyorum bu uygulamayı.Her dil öğrenenin mutlaka kullanması gereken bir uygulama.
İngilizcenin yanısıra birçok dilde öğrenebiliyorsunuz!

 

 

3.Memrise 🌟🌟🌟🌟

Kelime ezberlemek birçoğumuzun önemli problemlerinden biri.Nasıl kelime ezberlenir,nasıl ingilizce kelime haznemiz artar,hep araştırırız.İşte burada çok önemli bir uygulama çıkıyor karşımıza,Memrise!
Bu uygulama bizlere kelime ezberlemeyi kolay lokmaya çeviriyor bir nevi.Klasik metodları dijital ortamla buluşturan ve muhakkak faydalı bulduğum bu uygulamayı her dil öğrenen kullanmalı diye düşünüyorum.

 

 

4.Lingua Leo 🌟🌟🌟

Bu uygulama dil öğrenmekle alakalı içerisinde sayısız içerik barındırıyor.
Hikayeler,fıkralar,makaleler,videolar,şarkılar ve daha birçok şey.Okuduğunuz ve izlediğiniz içeriklerde entegre halindeki sözlükten anlık bakabiliyorsunuz ve bu da dil gelişimi için oldukça önemli çalışmalar.
Dilini geliştirmek isteyenler için olmazsa olmaz uygulamalardan biri.

 

 

 

Dil öğrenmek tabii ki uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir.Öyle bir haftada ya da birkaç günde konuşturuyoruz iddiaları şimdilik bana göre asılsız duruyor.Konuşursunuz belki çat pat ama öğrendim diyemezsiniz.

Altın kuralımız:

Az da olsa sürekli gelişim halinde olmak.🌟

 

Yazan:Halil İbrahim Yücel

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir